Yeni Chrome arayüzü test ediliyor

Yeni Chrome arayüzü test ediliyor

Google’da Chrome için arayüz farklılığı fikirleri tükenmek öğrenmiyor. Dev firma bu sefer de popüler tarayıcının Android uygulaması üzerinde Google Assistant‘tan esin alan bir arayüzünü test ediyor.

 

Alınan raporların sonuçlarına göre bu arayüz testi Chrome Beta ve Chrome Canary‘nın yanı gizeme Google Chrome Android uygulamasının son istikrarlı versiyonunda da bulunuyor. Şayet yeni arayüzü tecrübe etmek istiyorsanız, yapmanız  gereken tek şey Chrome tarayıcınızın adres çubuğuna chrome://flags yazarak test özelliklerini aktifleştirebileceğiniz arayüze girerek içerideki arama çubuğunda “explore” sözcüğünü aratmak. “Explored Websites” özelliğini aktifleştirip hemen ardından tarayıcınızı tekrar başlatmanız gerekiyor. Bu operasyonları bitirdikten sonra artık yeni sekme ekranınızda “Keşif” arayüzünü görebiliyorsunuz.

Google, tahminen bu arayüzü bitirdiğinde kullanıcıların arayüz üzerinden gözde sekmeleri ve yer işaretlerinin yanı gizeme haberler, hava vaziyeti, seyahat alternatifleri veya mahallî servis sağlayıcılarına erişebilecek. Şimdilik bu özelliği test safhasında etkinleştirmeniz vaziyette arayüzde yer yakalaması emeli ile ilave edilmiş hazır internet sayfası kısayolları ile karşılaşıyorsunuz. Bu sayfalar ise yevmiye yaşamda karşılaşılabilecek bir hayli vaziyete göre kategorilere dağılmış, misalin “Devlet” kategorisinde fotoğrafı operasyonlarınız için devlete mahsus internet sayfası kısayolları görülürken “Eğitim” ve “İş” kategorilerinde de eğitim ve iş bulma lüzumlarına müteveccih internet sayfalarının kısayolları bulunuyor. Garip bir gidişat ise şu an için tüm bu kategorilerin Hindistan’a müteveccih internet sayfaları ile doldurulmuş olması.

İlginizi Çekebilir  Spotify Premium için önemli aktüelleme!

Chrome için üzerinde konuşulan bir öbür yenilik ise tarayıcıya ait bildirimler üzerinde geliştirme yapılacak olması. Alınan raporların sonuçlarına göre Google, Chrome tarayıcısı üzerinden gelen bildirimlere de Android Nougat ile tanıdığımız “iletiyi bildirim üzerinden yanıtlama” özelliğini getirmek için çalışıyor.

Son zamanlarda Alphabet’in bir parçası olarak çalışan Google, Chrome tarayıcısının 32 milyon makineyi desteklemeyeceğini de duyurmuştu. Andorid 4.1 ile 4.3 Jellybean versiyonlarını şu anlık çalıştırıyor. Şayet makineniz hâlâ bu versiyonları çalıştırıyor ise, Chrome dayanağı sizin için yakında sona erecek.

 

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft en iyi PC üreticileri arasına girdi
Microsoft en iyi Bilgisayar üreticileri arasına girdi

Surface tablet bilgisayar ile bilgisayar pazarına ilk adımını atan Microsoft, bazı stratejik yanlışlar sebebiyle beklediği satışları yapamamış ve milyarlarca dolar...

Kapat