Twitter Hesabını Kolay Yoldan Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Günümüzde en çok kullanılan Sosyal medya araçlarından biri olan Twitter’ı kapatmak isteyen kullanıcılara yönelik olarak Twitter hesabını kolay yoldan kapatma işlemini birlikte yapacağız. Fakat şunu da ilave edelim ki, Twitter hesabı hemen kapatılmamaktadır. Twitter yöneticileri hesabın kapatılmasını ancak 30 gün sonra yapıldığını ama bu süre zarfında hesabı erişim sağlanırsa hesap tekrar aktif hale geldiğini ifade ediyorlar. Yani hesap kapatılması onayından sonra 30 gün boyunca hesapta aktif kullanım olmazsa hesap kendiliğinden kapanmaktadır.

 

Twitter Hesabını Kapatma Adımları

 

Birçok Twitter kullanıcısı hesabını bir zaman sonra kapatmak istiyor. Fakat bunu nasıl yapılacağı konusunda birçok kişinin kafası karışmış durumda. Fakat şimdi size anlatacağımız görsel anlatımla çok kolay bir şekilde sizde hesabınızı kapatabileceksiniz. İşte size Twitter hesabını kolay yoldan kapatma işlemi adımları…

 

İlk olarak Twitter hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.

 

 

Daha sonra karşımıza gelen ekranın sağ üst bölümünde bulunan ‘ayarlar sekmesine’ tıklayın.

 

 

Yeni açılacak sayfanın sol üst tarafında bulunan ‘hesap sekmesine’ tıklayıp ve sayfanın en alt kısmında yer alan ‘Hesabını devre dışı bırak’ seçeneğini tıklıyoruz.

İlginizi Çekebilir  İnstagram’da 5XX SERVER ERROR hatası nedir ?

 

 

Akabinde karşımıza bir uyarı ekranı gelecektir. Burada gelen uyarı da hesabın 30 gün içinde herhangi bir işlem görmediği kapanacağını bildiriyor. Yani hesap kapanmıyor. Amaç hesabın yanlışlıkla kapanacağını varsayarak veya kullanıcı kararından vazgeçer olasılığıyla hesap 30 gün boyunca askıda durmaktadır. Evet, şimdi Twitter hesabını kapatmak için uyarı ekranın altında yer alan ‘Devre dışı bırak’ butonuna tıklamanız gerekiyor.

 

 

‘Devre dışı bırak’ butonuna tıkladıktan sonra karşınıza hesabı devre dışı bırakmak için sizden bir şifre girmeniz istenecek ve hesabı devre dışı bırak butonuna tıklayarak işlemi sonlandırmış olacaksınız. Gördüğünüz gibi hepsi bu kadar.

 

 

Bir kez daha hatırlatmakta yarar buluyorum. Hesap kapatma adımları sonrasında unutulmaması lazım gelen en önemli husus; hesaba yeni bir giriş yapıldığı anda 30 günlük zaman sıfırlanmış olacaktır. Hesap kapatma işlemi pasif duruma düşecektir. Bu sebeple Twitter hesabını tamamen kapatmak isteyen kullanıcılar 30 gün süre boyunca hesabına giriş yapmaması gerekiyor.

 

 

 

 

 

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung Galaxy Modellerine Format Nasıl Atılır?

Günlük hayatta telefon ve tabletlerle sık sık vakit geçiriyoruz. Bu geçirdiğimiz vakitlerde telefon veya tabletiniz hafızasında bazı çöp dosyalar biriktirmektedir....

Kapat