İşte en konuşulan sosyal mecralar

Türkiye’de En çok konuşulan Sosyal ortamlar

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, 2018 senesinin Ekim ayını ele alan küresel internet raporu araştırmasını araştırdı. PRNet’in, “We Are Social” bilgilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin neredeyse yarısından aşırısının Facebook kullanıcısı olduğu kollandı. Böylece Facebook kullanıcı rakamı 43 milyon olarak tanımlanırken, Instagram kullanıcı rakamı 37 milyon, Twitter ve Snapchat kullanıcı rakamı ise takribî 9 milyon olarak görüldü. Türkiye’den en fazla Facebook kullanan kent de İstanbul olarak kayıtlara geçerken, 11 milyon kullanıcı olması dikkat çekti.

 

En çok konuşulan sosyal mecralar

PRNet ve Ajans Press’in mevzuyla alakalı hakikatleştirdiği medya tahlilinde, yazılı medyaya yansıyan haber adetleri de belirli oldu.2018 seneyi içerisinde hakikatleştirilen analizde, sosyal medya hakkında 150 bin 610 haber yansıması tespit edildi. Sosyal medya mecralarının da konuşulma oranları belirli olurken, hakkında en fazla haber yapılan mecranın 30 bin 752 haberle Twitter olduğu görüldü.Facebook, 8 bin 838  haberle Twitter’ı, 26 bin 757 haberle  Whatsapp, bin 69 haberle Snapchat ve 331 haberle Youtube, 7 bin 502 haberle de Linkedin takip etti.

İlginizi Çekebilir  E-sertifika Sayısı Gittikçe Artıyor

Türkiye sosyal medya kullanımında dünya üzerinde ehemmiyetli bir yere sahip iken, Facebook bazında dünya genelinde 9’uncu sıraya yerleşti. Twitter’da ise 8,8 milyon kullanıcısı olan Türkiye, dünya genelinde 5’inci sırada görülürken, Linkedin’de 6,9 milyon kullanıcı rakamıyla 15, Snapchat’te ise 8.5 milyon kullanıcı rakamıyla 10’uncu sırada yer aldı.

 

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Huawei'den direnen 5G telefon
Huawei Katlanabilen 5G Telefonunu Açıkladı

Huaewi'nin katlanan bir telefon üzerinde çalıştığına dair söylentiler, ilk olarak Temmuz'da ortaya çıkmıştı. Bu hafta yapılan Mate 20 tanıtım faalliğinde...

Kapat