Google Pixel 3'te mesele çıktı

Pixel 3’ün Kamera sorunu çıktı

Google Pixel 3, üstün seviye kamerasına ilave ettiği yeni özellikleri ile öbür amiral gemilerinin arasından sıyrılabilen bir makine. Ancak kullanıcılar Google Pixel 3’te öyle bir meseleyle karşılaştı ki, onlar için bu kamera becerileri hiçbir şey ifade etmiyor.

 

Google Pixel sahipleri, aygıtları ile sürükledikleri resimlerin bir zaman sonra telefon belleğinden kaybolduğunu öne sürüyorlar. Reddit ve Google yardım forumlarında ortaya çıkan şikayetler, sualin Google Kamera uygulaması ile bir resim sürükledikten sonra telefonun ekranını hemen kilitleyince veya başka bir uygulamaya geçildiğinde ortaya çıkıyor. Bu gidişatta çekilen resme galeride bakıldığında önizleme fotoğrafı görünmesine karşın erişilemiyor. Bazı kullanıcılar ise sürükledikleri resimlerin başta galeride bile belirmediğini ancak bir zaman bekledikten sonra resimlerine kavuştuklarını belirtiyorlar.

Reddit üzerinde erbat ve Omega192 takma adlı kullanıcılar ise problemden korunmanın geçici bir yolunu bulduklarını öne sürüyorlar. Bu kullanıcılara göre Google Pixel 3 makinenizde HDR’ı Yüksek Enerjik Aralık kapatmanız veya HDR sarihken resim sürüklemeniz vaziyetinde resim uygulamasından HDR‘ın resmi işlemeyi bitirmesinden sonra çıkmanız resmin korunması için yeterli. Bununla beraber Omega192 bir öbür sansasyonel noktayı daha ortaya koyuyor: Kendisi, bu probleme kendisinde bulunan Nexus 5X’te de karşılaştığı için problemi nasıl çözdüğünü öğreniyor, başka bir deyişle bu problem Android telefonlar arasında bir zamandır yaygın. Moto Z2, Moto E4 ve Galaxy S9 kullanıcıları da The Verge’e göre daha evvel bu meseleyle karşılaşmışlardı. Bu noktada bu sualin Pixel serisine orijinal olmaktansa Google Kamera uygulaması ile iletişimli olması olasılığı öne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir  Bu Uygulama İle Sahte Sanat Eserleri Tespit Ediliyor

Bu sualin HDR ile iletişimli olup olmadığı henüz netlik kazanmadı ve Google da bu mesele üzerinde henüz bir yorum yapmış değil.

 

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
iPhone XR ne yapabilir?
iPhone XR ne yapabilir?

Apple'ın, iPhone XS ve iPhone XS Max ile birlikte tanıttığı iPhone XR, özellikle ülkemiz için en dikkat çekici modellerden biri....

Kapat