Pentagon personelinin bilgileri siber hücuma uğradı

Pentagon personelinin bilgileri siber hücuma uğradı

Amerika Birleşik Devletleri Korunma Bakanlığı web sitelerini ve internet ağlarını kuvvetlendirerek siber hücumlardan korunmaya çalışsa da son yarıyılda sık sık siber hücumlara mevzu oluyor. Geçtiğimiz günlerde bu siber hücumlara bir yenisi daha ilave edildi. Bakanlıktan yapılan söylemeye göre hackerlar Korunma Bakanlığı seyahat kayıtlarına müteveccih siber atak tertip etti. Hamleyle alakalı soruşturma başlatılırken 30 bin askeri ve sivil personelin hücumdan etkilenmiş olabileceği belirtiliyor.

Sayı çoğalabilir

Hamleyle alakalı çok fazla ayrıntı paylaşılmasa da alakalı ünitelerin 4 Ekim tarihinde hamleyle alakalı olarak Korunma Bakanlığı’nı bilgilendirdiği belirtiliyor. Tabi hamlenin 4 Ekim’den evvel haftalar hatta aylarca olasılığı da mevcut. Bu sebeple yetkililer şu an için şahsi bilgileri riskte olan personel rakamının 30 bin etrafında olabileceğini belirtse de soruşturmanın ilerleyen aşamalarında bu rakamın çoğalabileceğini de işaret ediyor.

Yetkililer tarafından yapılan söylemelere göre Korunma Bakanlığı’na müteveccih geçmiş hamlelerin aksine bu kere milli güvenlikle ilgili rastgele bir bilgi çalınmış değil. Bununla beraber askeri ve sivil personelin kredi kartı bilgileri de dahil olmak üzere şahsi bilgileri çalınmış olabilir. Bakanlık, soruşturma sonunda hücumdan etkilenen çalışanlarla bağlantıya geçeceğini ve etkilenen çalışanlar için gözetici hizmetler sunulacağını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir  Hacker grubu olan Muddy Water, Türkiyemize de saldırdı

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

“Pentagon personelinin bilgileri siber hücuma uğradı” için bir cevap

  1. Cenk dedi ki:

    BU tip saldırılar birçok kuruluşa yapılıyor. Pentagon’a da yapılmasını yadırgamadım. Fakat eminimki Pentagon’un güvenlik duvarları bunlara pabuç bırakamayacak denli kuvvetlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Amazon, satıcılardan rüşvet alan çalışanın işine son verdi
Amazon, satıcılardan rüşvet aldığı farkedilen çalışanın işine son verdi

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca alıcıya sahip olan e-ticaret devi Amazon, mahsulleri alıcılara eriştirmek kadar alıcıların bilgilerini gözetmekle de mesul. 300...

Kapat