Netflix reklam almaya mı başlıyor?

Netflix reklam almaya mı başlıyor?

Netflix reklam almaya mı başlayacak? Bu sual Ağustos ayından beri Netflix kullanıcıları arasında evhama neden oluyor. Ortaya çıkan son bilgiler ise firmanın bu mevzuda çalışma yaptığı güzergahında.

Peki ama dünyanın en büyük çevirimiçi içerik yayın firmayı olan Netflix neden kullanıcıların tepkisini sürükleyen böyle bir uygulamaya gidiyor.

Netflix reklam uygulaması nasıl olacak?

 

Firmanın reklam uygulaması, kullanıcıların şikayetlerini en aza indirgemek için planlanmış. Bir kere Netflix’in netlikle ana ekranına her hangi bir  reklam almayacağını belirtelim.

Ve natürel ki işletme netlikle kullanıcıların devamlı dizi izleme neşelerini bozmayı da düşünmüyor. Peki ama bu reklamlar nasıl olacak? İlk ortaya çıkan bilgilere göre reklamlar her kısım arasına yerleştirilecek.

Ancak bu otuz saniyelik reklamları basitçe geçmek muhtemel. Netflix’te Intro’yu sıçramak için kullandığımıza eş bir düğmeyle reklamlar geçilebilecek.

Netflix’te neler oluyor?

Ortaya çıkan reklam özelliği dışında, firmanın Marvel Defenders kişiliklerine ait dizilerinin arkası arda iptal edilmeye başladı. Evvel Iron Fist, bugün ise Luke Cage’in iptal edilmesi, kullanıcılar arasında evham yarattı.

İlginizi Çekebilir  3D Baskı ile Kornea Elde Edildi

İlk iddialar Disney’in baskısıyla dizilerin yeni sezonların iptal edildiğiydi. Ancak Netflix, dizilerin yeni sezonlarını kendi kararlarıyla iptal edildiğine söyledi. Bu iptallere Marvel ile Netflix arasında bozulan ilişkilerin neden olduğu düşünülüyor.

Natürel ki 2019 senesinin sonlarına doğru gelmesi beklenen Disney’in içerik platformunun kurulacak olmasının da bu kararda tesiri olabileceği iddialar arasında.

Defenders dizilerinden ve üçüncü sezonu merakla beklenen Daradevil’in de dördüncü sezonunun çekilmeyeceği düşünülüyor

 

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft Surface Pro 6’ya yakışır puan verildi

Yeni bir Microsoft aygıtının piyasaya sürülmesinin ardından kaçınılmaz ufalama iFixit'ten geldi ve Surface Pro 6 varsayım edeceğiniz gibi onarılabilirlik açısından...

Kapat