Microsoft Surface Pro 6’ya yakışır puan verildi

Yeni bir Microsoft aygıtının piyasaya sürülmesinin ardından kaçınılmaz ufalama iFixit’ten geldi ve Surface Pro 6 varsayım edeceğiniz gibi onarılabilirlik açısından 1/10 skora layık görüldü.

Her zamanki gibi, bu puanın esas nedenlerinden biri, tutkalın fazla kullanımı oldu. Rastgele bir onarımdan evvel ekranın sökülmesinin gerekmesi ve bu ekranın da inatçı bir yapışık ile yerine statiklenmesi, tamir sırasında ekranın kırılmasına bile yol açabiliyor.

Pil aynı zamanda aygıta sağlam bir biçimde yapıştırılmış vaziyette ve konektörü ise anakartın altında. Başka Bir Deyişle banal bir insanın tamir etmesinin ihtimalsiz olması bir yana, bir teknisyen için dahi bataryayı makineden ayırmak son derece güç olabilir.

Bu arada dört hücreli pil, 45Wh ile geçen seneki modelle aynı kapasiteye sahipti. Yapılan Surface Pro 6 analizlerinde, varsayımı pil ömrünün evvelki modelle aynı kalarak vasati 13.5 saatte olduğu söyleniyor.

Surface Pro 6, çıkarılabilir depolama alanı olmaması sebebiyle de çok fazla tenkide maruz kalıyor. Hibritin karışık yapısının, değişik tabletlere mukayeseyle çok fazla onarım işi gerektirdiği ve aygıtın “rakımlamaz ve değiştirilemez” olduğu neticesine varılıyor.

İlginizi Çekebilir  Çinden en büyük casusluk operasyonu: ABD'li çoğu şirketin sunucularına sızdı

Başka Bir Deyişle evet, Microsoft aygıtının her zamanki gibi, onarım açısından düşük skor alması mevzusunda bir sürpriz yok. Ve şayet 1/10 puanlık skorun makûs olduğunu düşünüyorsanız, o zaman değişik Surface mahsulleri arasında hakikatinde daha düşük bir anekdot almış mahsulün olduğunu andırmakta fayda var. Orijinal Surface Laptop, etkileyici bir 0/10’ı elde etmeyi muvaffak olmuştu.

Ancak yalnızca Microsoft tamir edilebilirlik mevzusunda sınıfta kalan teknoloji devi değil. Apple’ın tabletleri de iFixit’in derecelendirme anekdotlarında ananesel olarak makûs puanlar alıyor. Bunun nedeni ise, tabletlerin ince ve kibar premium makineler olmasından dolayı üretiminde verilen tavizlerin basit onarımları yasaklaması olarak görülüyor.

 

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft’un Yeni Teknolojisi İle Telefonlar Bile GTA 5 Kaldıracak!

  Telefonlarda GTA 5 oynamak hayal gibi gözükebilir. Fakat yakın gelecekte bunun mümkün olması bekleniyor. Microsoft’un yeni yürüttüğü ile artık...

Kapat