İnstagram Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır ?

İnstagram, 2010 yılından bu yana sosyal medya kullanıcılarının en çok beğendiği fotoğraf paylaşım uygulaması olmayı başardı.. Milyonlarca insan her gün, milyonlarca fotoğraflarını İnstagram hesabına yüklüyor. Hergün İnstagram hesabınıza girip fotoğraf paylaşacak vaktiniz olmayabilir. O zaman gönderilerinizi zamanlayıp istediğiniz saatte otomatik olarak paylaşmanız mümkün. Malesef şu anlık İnstagram’ın kendi uygulamasında bunu yapmanız mümkün değil. İnstagram hesabınızda gönderi zamanlama işlemini üçüncü parti uygulamalar ile yapmak zorundasınız. İnstagram’da gönderi zamanlayabileceğiniz 2 farklı uygulama bulunuyor.

 İnstagram Gönderi Zamanlama Uygulamaları

Buffer

– Gramblr

 

Buffer: Buffer uygulamasının Android ve İOS olmak üzere iki sürümü mevcuttur. Kendi cihazınıza uygun olan platformu indirmelisiniz. Daha sonra buffer üzerinden ücretsiz bir hesap açmanız gerekmektedir. Android veya İOS mobil uygulamasını indirdikten ve hesap açtıktan sonra hatırlatma özelliğinin çalışması için cihazınıza gerekli izinleri vermelisiniz. Ardından oluşturmuş olduğunuz hesaba İnstagram hesabınızı bağlıyorsunuz. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızdan buffer’ın sitesine giderek istediğini bir zamanda gönderi veya gönderilerinizi planlıyorsunuz. Yalnız planlandığız gönderiler saati veya günü gelince paylaşılmıyor. Gönderinin paylaşılma vakti geldiğinde mobil cihazınızda Wi-Fi veya mobil veri internet bağlantısı varsa mobil uygulama size bir bildirim gönderecektir. Bildirimi açtıktan sonra paylaşım aşamasına geçeceksiniz. Ardından buffer gönderiyi sizin için İnstagram üzerinde açacak ve bilgisayarınızdan paylaşacağınız gönderi için hazırlamış olduğunuz metni kopyalamanız için bir pencere içersinde karşınıza getirecek. Metni İnstagram paylaşım sayfasına yapıştırdıktan sonra gönderinizi manuel olarak paylaşmış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir  Facebook, işyerleri için güvenlik hakimiyeti özelliği üzerinde çalışıyor

 

Gramblr: Gramblr, İnstagram’a gönderi planlamak için tercih edilen en iyi bilgisayar programıdır. Hem Windows hem de Mac sürümlerini ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz. Gramblr İnstagram’da gönderi zamanlama işlemini sizin için bir çile olmaktan çıkarıyor. Gramblr üzerinden gönderi yayınlamak için gönderinin yayınlanacağı süre boyunca bilgisayarınızın açık kalması gerekmektedir. Şimdi gelelim programı nasıl kullanacağımıza. Bilgisayarınıza Gramblr programını kurduktan sonra program üzerinden oluşturduğunuz üyelik ile sisteme giriyorsunuz. Sisteme girdikten sonra gönderilerinizi zamanlayacağınız İnstagram hesabını program ile ilişkilendiriyorsunuz. Gönderilerinizi isterseniz hemen isterseniz ileriki bir saate zamanlayabiliyorsunuz. Unutmamanız gereken tek şey bilgisayarınızın gönderi paylaşılana kadar açık kalmasıdır. Bilgisayarınızı sürekli açık tutmak size herhangi bir sorun yaşatmıyacaksa bu program son derece işinize yarayabilir.

 

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İnstagram’ da Hesap Dondurma (Geçici Kapatma) ve Tamamen Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri özelliğini taşımaktadır. Öyle ki sosyal medya araçları arasında Facebook ile birlikte...

Kapat