Google Translate dil desteği artıyor!

Google Translate kameralı dil desteği artıyor!

Google Translate dil dayanağı her geçen gün çoğalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Amerika’da tertip edilen Google Pixel 3 aktifliğinde yeni mahsullerini gün  suratına çıkartan Google, ayrıca tercüme hizmeti için yeni özelliklerin sunulacağını müjdelemişti.

Google Translate dil dayanağı çoğalıyor!

Google aktifliği sırasında yapılan söyleme ile beraber “Değişik dilde konuşan insanlar, birbirlerine söylemek istediklerini çok daha rahat bir biçimde söyleyecek” tümcesi ise, dikkatimizi aşırıca sürüklemişti.

Google Translate ile günde yaklaşık 143 milyar sözcüğün çevrildiği de, belirten yetkililer, bugün popüler tercüme hizmetine Kamera yardımına yeni diller ilave etti. Bildiğiniz gibi Translate üzerinden insanlar telefonunun kamerasıyla yazılı metinleri rahatlıkla çevirebiliyor. Bugün yayınlanan aktüelleme ile beraber Kamera tercüme özelliği yeni diller ile zenginleştirildi.

 

Google Translate

Kamera tercüme özelliğine eklenen diller ise; Arapça, Taylandca, Vietnamca, Hintçe, Bengalce, Gujarati, Kannada, Malayalam, Marathi, Nepalce, Pencap, Tamil ve Telugu olarak söylendi.

Böylece iOS ve Android kullanıcıları yukarıyadaki belirtilen dillerde kamera desteğiyle tek bir atak ile tercüme yapabilecekler. İlerleyen günlerde dil dayanağını daha da artırmak isteyen Google, değişik dilde konuşan insanların birbirleri ile daha basit irtibata girmesine imkân sağlayacak.

İlginizi Çekebilir  Google Tanıtım Toplantısında Yeni Amiral Gemisini Tanıttı

 

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Apple’ın başı hükûmetlerle belada!
Apple’ın birçok hükûmetler ile başı belada!

Avustralya hükûmeti, Apple’dan “parolalarını” istemeye hazırlanıyor. Apple güvenlik çıtasını yükseğe sürükledikçe kabahatlilerin de bu teknolojilerden yararlanarak kendilerini daha iyi sakladıkları iddia...

Kapat