FİBERNET NEDİR? FİBERNET HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

 

Tüm dünyada giderek yaygınlaşan Fibernet, ışık hızında internet olarak tabir edilen optik kablolardan oluşan fiber altyapısı sayesinde kullanıcılara daha kaliteli ve hızlı internet hizmeti sunmaktadır. Günümüzde hızlı internetin yeni adıdır. Kesintisiz internet bağlantısı ve yüksek hızda internet erişimi imkânı sunan Fibernet şimdi Türkiye’nin birçok şehir merkezinde ve bazı noktalarda abonelere hizmet vermektedir. Günden güne bu teknoloji birçok noktada abonelerine hizmet vermek için çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.

 Dünyada Fibernet Kullanımı

 

Dünyada kullanımı giderek artan bir internet bağlantı teknolojisidir. Dünyada daha çok kuzey Avrupa ve uzak doğu ülkelerinde kullanılmakta olup, diğer ülkelere oranla daha gelişmiştir. Ülke bazında değerlendiğimizdi Fibernet kullanımı ve gelişmişliği sırasında birinci olarak japonya olduğunu görürüz. Sonrasında bu alanda ise ikinci olarak Kuzey Kore ülkesi öne çıkmaktadır.

 

 Fibernet Alt Yapısını Araştırın

 

Birçok alanda Fibernet altyapısı olmakla birlikte bazı kırsal kesimlerde altyapı olmayabilir. Bundan ötürü bulunduğunuz lokasyonda Fibernet altyapısını kullanıp kullanamayacağınızı araştırın. Ya da internet servis sağlayıcısından yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Türkiye'de En çok konuşulan Sosyal ortamlar

 

 Fibernetin Sunduğu İmkânlar Nelerdir?

 

 Adsl ve Vdsl bağlantı teknolojilerine oranla daha hızlı download ve upload etme imkânı sunmaktadır. Kullanıcılar indirmek istedikleri film, müzik vb. araçların indirilmesinde kullanıcılara büyük bir hız ve kolaylık sağlar. Ayrıca internette daha hızlı sörf yapma imkânı da verir. Yani Fibernet bağlantı teknolojisi ile download edilen program ya da veriler saniyeler içinde bilgisayarınıza inmektedir. Kısacası evinizde, işinizde ya da cebinizde yüksek hızda internet erişim olanağı sunar.

 

Dünyada birçok ülkede kullanılan Fibernet kullanıcılarına 1 gigabayt hızında kullanma imkânı verirken, Adsl bağlantısını 1 ya da 4 megabit kullanan aboneleri düşündüğümüzde Fibernetin sunduğu imkânın ne kadar dahi iyi olduğunu anlarız.

 

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Elektromanyetik Kirlilik Nedir?

Yaşadığımız alanlarda her zaman yer alan elektrik akımı sağlayan kablolar, radyo frekans yayan radyo ve televizyon antenleri, cep telefonları, baz...

Kapat