Epic Games şike satışı yapan YouTuber’ların peşine düştü

Epic Games hack satışı yapan YouTuber’ların peşine düştü

Şike karşıtı temkinler mevzusunda son derece katı olan Epic Games bu kere şike satışı yaptığını iddia ettiği iki şanlı YouTuber’ın peşine düştü. İşletme içerik üreticilerini duruşmaya vermiş gidişatta.

Misal olacak

Epic Games’in avukatlarının peşlerinde olduğu Golden Modz lakabı olan Brandon Lucas ve Excentric lakaplı Colton Conter. 1.7 milyon takipçisi olan Lucas’ın Fortnite şikeleri mevzusunda videolar yayınladığı, bu videolarda bizzat yer aldığı ve kendi sitesi üzerinden bu şikeleri satışa sunduğu iddia ediliyor.

Avukatlar YouTube’a bir protesto yollayarak şike ile alakalı videoların kaldırılmasını istedi. Ayrıca ikilinin tüm kazançlarına hasarın ve duruşma giderlerinin karşılanması emeliyle el konulmasını da istiyor. YouTuber’lar ise suçsuz olduğunu, tavırlarında rastgele bir problem olmadığını ve öteki içerik üreticileri ile aynı şeyleri yaptıklarını ifade ediyor.

Epic Games deyimi yerindeyse şike yapanlara ibret-i alem olması açısından iki bireyi duruşmaya vermiş. Özellikle şike yapmanın ve satmanın bereketten çok hasarı olduğunun öğrenilmesini istiyor. Bu cins mevzulardan para kazananların gelecekte de aynı akibete uğrayacaklarını vurguluyor.

İlginizi Çekebilir  Sosyal Medyada Fenomen, Popüler Nasıl Olunur?

+100 ABONE ARASINA KATILIN.

Haftalık Bültenimize Abone Olun ve Yeni İçerikleri Kaçırmayın..

Teşekkür Ederiz Başarı İle Abone Oldunuz

Ters Giden Bir Şeyler Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook'taki bilgi ihlali Avrupa'daki kullanıcıları da etkiledi
Facebook’taki bilgi ihlali Avrupa’daki kullanıcıları da etkiledi

Geçtiğimiz ay hackerlar, Facebook'a saldırmış ve Facebook'a veya üçüncü taraf sitelere girişte kullanılan jetonları ele geçirmişti. Daha sonrasında bu jetonlarla Facebook kullanıcılarının...

Kapat